Whatsapp Maybi

Hakkımızda

Hakkımızda

Malkara Birlik Süt ve Süt Mamulleri A.Ş.1993 yılında Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde kurulmuştur. Maybi markasıyla, kurulduğu günden bu yana Türkiye'nin en kaliteli sütü ve peynir altı suyuna Sahip Trakya bölgesinde faaliyet gösteren firmamız, bu bölgedeki hammaddeleri toplayıp en son teknolojiyle işleyerek gıda ve ilaç sektörüne katma değeri yüksek endüstriyel ürünler üretmektedir. Her daim teknolojisini yenileyen firmamız, özellikle peynir altı suyu gibi önemli bir hammaddeyi ürüne dönüştürerek hem milli ekonomimize hem de çevreyi korumaya katkıda bulunmaktadır.

Bir aile şirketi olan Maybi, eğitimini Almanya’da tamamlamış makine mühendisi Vural Yazgan tarafından kurulmuştur. Malkara Birlik Süt 1983 yılından bu yana Türkiye’deki süt ve meyve suyu sektöründe ilklere imza atan “Yazgan Makine” alt yapısıyla kurulmuştur. Şu an hala aktif olarak anahtar teslim mühendislik hizmeti veren “Yazgan Makine”, Türkiye’deki ilk pastörizasyon ünitesi ve separator ünitesi gibi ekipmanları kurarak Türkiye’deki süt ve meyve suyu sektörünün gelişmesinde çok önemli katkılar sağlamıştır.

25 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’de birçok ilklere imza atan Maybi, deneyimli kadrosu, kaliteli hammaddesi ve son teknoloji üretim tesisiyle birçok uluslararası firmanın global tedarikçisi olmayı başarmıştır. 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan firmamız hem gıda hem de ilaç sektöründe faaliyet gösteren lider firmaların vazgeçilmez tedarikçisi olmaya devam etmektedir. Türkiye'de kendi sektöründe lider konumda olan ve her zaman takip edilen Maybi, Türkiye'de daha birçok ilklere imza atmak için var gücüyle çalışmaya devam etmektedir.
 

 

Maybi Timeline

 

Maybi hakkında tüm düşünce ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz.